Detail kurzu

Tanečná príprava GOLD

Tanečná príprava GOLD
Kat. kod: SVA0002
Popis

Tanečná príprava  Svadobný tanec GOLD

Pernamentka sa vzťahuje na 12 lekcií a je platná 14 týždňov.
5 skvelých tipov, ako úžasne zatancovať prvý manželský tanec!

 

Ťažko si predstaviť poriadnu svadobnú zábavu bez tanca a otvárať tanečný parket by nemal nikto iný, ako ženích s nevestou. Tak káže etiketa. Niekedy svoj prvý manželský tanec tancujú mladomanželia hneď po príchode, inokedy až po večeri. Svadobná zábava sa však vždy naplno rozprúdi až potom, ako si nový manželský pár odkrúti svoje prvé tanečné kolo. A aby to tanečné kolo bolo naozaj skvelé, prečítajte si týchto 5 tipov od nás.

  1. Výber vhodného tanca je základ

Výber samotného tanca je už dnes vecou vkusu a možno trochu aj pohybových schopností ženícha. V každom prípade sa na prvý manželský tanec dobre pripravte, je to jeden z najočakávanejších momentov celého večera a s trochou snahy ten najromantickejší. Zostavte si svoj zoznam skladieb, ktoré pre vás niečo znamenajú alebo sa vám jednoducho páčia a poraďte sa s odborníkom, na ktorú z nich sa vám bude dobre tancovať. Ak vám nič nenapadá, skúsený tanečný lektor vám iste poradí.

  1. Prvý  manželský tanec - rýchly alebo pomalý?

Možno si myslíte, že svoje veľké tanečné vystúpenie zvládnete aj bez prípravy ľavou zadnou, ale ruku na srdce - nebolo by estetickejšie do tanca zapojiť celé telo a nie iba jednu nohu? Pri slovách prvý manželský tanec napadne väčšine z nás elegantne sa vznášajúci pár v rytme viedenského valčíku. Ak však nemáte dostatočnú tanečnú prax, tento rýchly tanec so svojimi 180 krokmi za minútu a jedným plným otočením o 360 stupňov každé dve sekundy, môže byť príliš náročný. Ani Johann Strauss to tanečníkom neuľahčil v notoricky známom valčíku “Na krásnom modrom Dunaji” a zakomponoval do svojho meistersücku prudké zmeny tempa. Siahnite radšej po valčíku pomalom, čiže anglickom. Je to jeden z najromantickejších tancov a základy sa naučíte veľmi rýchlo. Základný krok je taký jednoduchý, že sa ho naučíte aj podľa videa.

  1. Výber skladby, na ktorú sa aj dobre tancuje!

To, že pieseň, na ktorú by ste chceli zatancovať svoj prvý manželský tanec lahodí vašim ušiam, ešte neznamená, že sa vám na ňu nezapletú nohy. Na sklabu sa musíte pozerať aj inak, ako len podľa toho, či sa vám páči keď ju počúvate posediačky. Pre inšpiráciu sme pre vás zostavili zoznam romantických skladieb, na ktoré sa dobre tancuje:

  1. Pre náročnejšie druhy tancov si naplánujte dostatok času  na prípravu

Prvý manželský tanec nemusí byť len valčík, hanbu si rozhodne nespravíte pekne predvedeným foxtrotom alebo rumbou. Inšpirácií na prvý manželský tanec je plný youtube, zvážte však svoje možnosti. Perfektné nacvičenie do dokonalosti dotiahnutého tanca može trvať aj mesiace, preto začnite s tanečnou prípravou radšej skôr. Dva mesiace s jednou lekciou týždenne vás ešte nedostanú na Broadway, ale svadobných hostí už určite milo prekvapíte. Ak ich chcete absolútne nadchnúť svojím tancom, rezervujte si na prípravu dvakrát toľko času.

  1. Nebojte sa využiť služby tanečných lektorov

Ak si na veľké tanečné pax-de-deux sami netrúfate, nebojte sa navštíviť tanečnú školu. Ani večeru pre svadobných hostí nevaríte sami a nehrali ste sa na zlatníkov v snahe vyrobiť si prstienky. So zostavením tanečných variácií vám totiž vždy najlepšie poradí odborník - profesionálny tanečný lektor. Nemusíte mať ani obavy, že to bude príliš drahé, prvý manželský tanec, respektíve počet jeho nácvikov sa dá prispôsobiť podľa vášho želania.

Frekvencia: 12 lekcii po 55 minút
Počet lekcií: 12
Cena: 495,00 €
Poznámka
Cena sa týka páru. Každá prídaná lekcia 33€
 x